Červenec 2010

Životopis

7. července 2010 v 21:00
Lucka se narodila 8. března 1980. Vyrůstala s rodiči a mladším bratrem Davidem v Praze, kde také navštěvovala jazykovou základní školu. Od malička se věnovala spoustě koníčkům - závodně tančila, navštěvovala balet a gymnastiku, učila se stepovat, zpívala a pilně studovala cizí řeči.
Svůj ohromný talent využila poprvé v devíti letech, kdy jí režisér Ludvík Ráža obsadil do malé role v seriálu Území bílých králů. Další dva roky navštěvovala různé konkursy, ale bezúspěšně. Až v roce 1992 dostala malou roličku, tentokrát na divadelních prknech Národního divadla ve hře Saténový střevíček. Tento rok byl pro Lucku zlomem, protože začala pomalu a jistě získávat filmové a televizní role, například hlavní roli v seriálovém večerníčku Království květin nebo si zahrála také ve slavném seriálu pro děti Návrat Arabely. V tomto roce byl v České televizi také prvně odvysílán pořad pro děti a mládež "Marmeláda", který znamenal pro Lucku rozjezd v moderování a také jí přinesl spoustu fanoušků. Pro ty pak natočila o rok později své debutové album se stejnojmenným názvem Marmeláda.
Od roku 1993 se Lucka zapisuje divákům do paměti coby moderátorka, zpěvačka a herečka v jedné osobě. V tuto dobu si zahrála po boku Chantal Poulain v úspěšném celovečerním filmu Hrad z písku nebo v televizním filmu Vikingové z bronských vršků, díky němuž získala cenu Zlatého dudka za nejlepší herecký výkon.
O rok později přichází na pulty Lucčino druhé album pod názvem Rok 2060. Hudbu napsal, stejně jako na prvním albu, Lucčin otec Jiří Vondráček a texty její matka Hana Sorrosová. Ti se na Lucčině hudební tvorbě podílejí konec konců dodnes. Mezitím Lucka hraje například v americkém filmu Nebeské slzy nebo v Patnáctém létě. Tehdy také nastoupila Lucka na Státní konzervatoř v Praze, kde studovala hudebně-dramatický obor.

V roce 1995 nastupuje již třetí album Atlantida, ze kterého vzešel například hit Džíny. Kromě toho dostává Lucka vedlejší roli v úspěšném filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa a o rok později ztvárňuje hlavní roli ve slovenském filmu Tu žijú levy. V roce 1996 vydává také již své čtvrté album Malá mořská víla a CD-Rom Lucka a její cesty, který zachycuje veškerou její dosavadní tvorbu.
Rok 1997 znamenal pro Lucku nový herecký rozhled. Nastupuje do divadla Rokoko a jako sedmnáctiletá hraje po boku Adama Nováka (Bylo nás pět) Shakespearovu Julii. Ta byla v podání Lucky tak úspěšná, že byla dokonce o šest let později obnovena premiéra. Navíc se Lucka konečně dočkala rolí ve svých oblíbených pohádkách, například v Kouzelném šípu nebo ve Šmankote, babičko, čaruj a také získává další zahraniční nabídky, například do amerického filmu Bohemians. O rok později obsadila Lucka další divadelní roli, tentokrát Aňu ve Višňovém sadu a také vydává další CD. To nese název The Best Of… a je výběrem toho nejlepšího, ovšem v angličtině.
Další dva roky se věnovala Lucka především divadlu, i když v tuto dobu vznikl také například úspěšný televizní film Na zámku. Až v roce 2000 vydala další nové album Manon, které už se značně lišilo od všech předchozích. Lucie má v tu dobu už delší dobu po maturitě, studuje filosofickou fakultu obor kulturologii a tím dozrává i její hudební tvorba. Přesto se nadále věnuje nejvíc divadlu. Zahrála si například v Čarodějkách ze Salemu, v Černé komedii nebo v Richardu III. V roce 2001 přibývají další divadelní role, kupříkladu úspěšná hra Na dotek a o něco později Skřivánek, a také se začíná Lucka věnovat muzikálové tvorbě. V divadle Milénium hraje hlavní roli ve Starcích na chmelu. Nadále se věnuje i pohádkám a vidět jste jí mohli například v Královském slibu.
V roce 2003 měl premiéru velice úspěšný muzikál Excalibur, kde si Lucka zahrála roli Morgany. Také jí vychází v pořadí již sedmé album May Day. O rok později je Lucka vidět v úspěšné teenagerovské komedii Karla Janáka Snowboarďáci nebo v Jakubiskově Post Coitu, kde si zahrála společně s Frankem Nerem. Velký úspěch sklidila i její hlavní role v americkém dokumentu Johanka z Arku, který se bohužel u nás nepromítal.
V roce 2005 nastupuje Lucka opět do dalšího úspěšného muzikálu, tentokrát do Landova "Tajemství". Hlavní role Elišky v Lucčině podání sklidila ze stran kritiků i diváků velký ohlas. V tomto roce také úspěšně dokončila studium na vysoké škole a právem si zasloužila titul magistra.
Letošní rok 2006 znamenal pro Lucku velký zlom v její kariéře a to především díky jejímu poslednímu albu Boomerang, které se stalo u nás jedním z nejprodávanějších. Singl Vítr obletěl všechna rádia a diskotéky a Lucka se ve své pěvecké dráze dostává více do popředí. Ani její herecké výkony nejsou zanedbatelné. Poprvé si zahrála na Shakespearovských slavnostech po boku Michala Dlouhého v Othellu nebo ve hře Bratři Karamazovi. V blízké době se také dočkáme premiéry zatím velice nadějného hudebního filmu Daniela Landy Kvaska, kde ztvárnila Lucka postavu Karin.
Dnes je Lucie jednou z předních českých zpěvaček a hereček. Přesto je to stále obyčejná holka, která ráda čte, chodí do kina a posedí s přáteli. Dorozumí se plynule čtyřmi cizími jazyky, z nichž nejbližší je jí angličtina. Stále se ráda učí nové věci a kde kdo by mohl závidět její vytrvalost, píli a nasazení.

LITERATURA A MULTIMÉDIA O LUCCE:
H. Kousalová, M. Hrdinka: Zatím tajné (1995)
V. Březina: Lexikon čes. filmu (1996)
A. Halada: Čes. film devadesátých let (1997)
CD-Rom L. Vondráčková (1996)
Agentura Kdo je kdo: Kdo je kdo (Osobnosti české současnosti), Praha 1998
Agentura Kdo je kdo: Kdo je kdo (Osobnosti české současnosti), Praha 2005
Jan K. Antonín (jan.antonin@centrum.cz): Cesta k úspěchu (2007)

Velké fotky

7. července 2010 v 20:48 | Barčulajz
OSTATNÍ FOTKY V CELÉM ČLÁNKU

Lucky fotečky

7. července 2010 v 18:44 | Barčulajz


OSTATNÍ FOTEČKY V CELÉM ČLÁNKU

Fotky,jako z pohádky

7. července 2010 v 18:34 | Barčulajz


Lucky fotky

7. července 2010 v 18:27 | Barčulajz

OSTATNÍ FOTKY V CELÉM ČLÁNKU

Photos

7. července 2010 v 18:22 | Barčulajz
OSTATNÍ PHOTOS V CELÉM ČLÁNKU

kresba

7. července 2010 v 12:37 | Barčulajz

    Lucky portrét.

ikonky

7. července 2010 v 12:29 | Barčulajz
OSTATNÍ IKONKY VCELÉM ČLÁNKU

kliparty

7. července 2010 v 12:16 | Barčulajz

OSTATNÍ KLIPARTY V CELÉM ČLÁNKU

Fotečky

7. července 2010 v 11:18 | Barčulajz


OSTATNÍ FOTEČKY V CELÉM ČLÁNKU