Dárek

1. ledna 2011 v 17:48 | Barčulajz


Lucie Vondráčková - Dárek

Štěstí, očekávání, ale i melancholie, vzpomínání, bilancování, láska, pohádky, radost, smutek i naděje To vše najdete na novém Lucky Vondráčkové s názvem DÁREK.
Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková má za sebou celou řadu úspěšných CD. V tomto roce dokončila své poslední album Dárek. Na nové desce si můžete poslechnout devatenáct skladeb, včetně sedmi novinek (Mlýn klape svou, Až jednou půjdeme tam, Ukolébavka, Vánoční přání, Kočičí, Dárek a Kdyby sis oči vyplakala), sedmi duetů (s Petrem Bende, Zbyňkem Drdou, Radimem Schwabem, Martinem Písaříkem a dalšími) a pěti nových verzí.

Biografie

Lucie se narodila do rodiny překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka. Vyrůstala s mladším bratrem Davidem v Praze. Od mala navštěvovala jazykovou základní školu a také spoustu zájmových kroužků. Svou první televizní roli si zahrála v roce 1990 v seriále Ludvíka Ráže Území bílých králů. Poté navštěvuje různé konkursy avšak žádný úspěšně. Až v roce 1992 dostává roli v Národním divadle ve hře Saténový střevíček, díky tomuto představení se jí otvírá velká spousta rolí ve filmech např. Sněhurka, Arabela, Království květin. Od roku 1993 moderuje pořad Marmeláda, čímž startuje svou kariéru moderátorky, především v tomto období si získává dětské fanoušky. Vydává své první album nazvané Marmeláda, za které obdržela zlatou i platinovou desku. V tomto roce také hrála ve filmu Vikingové z bronských vršků, díky němuž získala cenu Zlatého dudka za nejlepší herecký výkon. V roce 1994, hraje Lucka ve velké spoustě filmů, vydává své druhé album Rok 2060, které je opět napsáno jejími rodiči (hudba Jiří Vondráček, texty Hana Sorrosová). V tomto roce také nastupuje na státní konzervatoř. O rok později vydává své již třetí album Atlantida. Rok 1997 byl pro Lucku přelomovým. Nastupuje do divadla Rokoko a jako sedmnáctiletá hraje po boku Adama Nováka Shakespearovu Julii. Ta byla v podání Lucky tak úspěšná, že byla dokonce o šest let později obnovena premiéra. Navíc se Lucka konečně dočkala rolí ve svých oblíbených pohádkách, například v Kouzelném šípu nebo ve Šmankote, babičko, čaruj. Od této doby se stává z Lucie Vondráčkové velmi úspěšná herečka, zpěvačka a moderátorka v jednom. Dostává spoustu nabídek na filmy jako Snowboarďáci, Post Coitum, Kožené slunce či Kvaska, ale především na role muzikálové: Excalibur (Morgana), Tajemství (Eliška) nebo Starci na chmelu. Vydává i hudební alba - Manon, Mayday, Boomerang, Pelmel a Fénix.

Obsah ALBA Dárek:

 1. Dárek
 2. Kdo tě má rád (duet se Zbyňkem Drdou)
 3. Vánoční strom (verze 2010)
 4. Já v Tobě mám (duet s Davidem V. - verze 2010)
 5. Kočičí
 6. Bránou zázraků
 7. Hej lásko velká
 8. Jeho království
 9. JMMR (verze 2010)
 10. Kdyby sis oči vyplakala (duet s Michalem Kozelkou)
 11. Až jednou půjdem tam
 12. Láska na 100 let (duet s Petrem Bende)
 13. Může se stát
 14. Julie (verze 2010)
 15. Vánoční přání (duet s Radim Schwabem)
 16. Malá mořská víla (verze 2010)
 17. Mlýn klape svou (duet s Martinem Písaříkem)
 18. Láska umí víc
 19. Ukolébavka
Lucie Vondráčková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scarlet Scarlet | Web | 3. února 2011 v 12:25 | Reagovat

hezké fotky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama