Duben 2011

Fénix

28. dubna 2011 v 14:04 | Barčulajz

Lucie Vondráčková-Fénix


Vydáno: 10. června 2008
Minutáž: 92:00

Vydavatelství: Tommü records


Seznam skladeb:
CD1
1.Tenkej led
2.Párkrát
3.Srdcerváč
4.Válka růží
5.Fénix
6.Boty proti lásce
7.Absolutní Absurdistán
8.Území lvů
9.Já to nejsem(Zlej sen)
10.Labutí
11.Rej kolibříků2-Pro jinou
12.Skoč si do tý vody
13.Keď ma podvedieš
14.Othello
15.Poušť
16.jeho království
17.Láska umí víc

CD2
1.Vítr (remix)
2.Strach (remix)
3.Archanděl (remix)
4.markytánka (remix)
5.Úplně down (remix)
6.Tenkej led (remix)
7.Absolutní Absurdistán (remix)

Tenkej led


Srdcerváč
Válka růží
Fénix
Boty proti lásce
Absolutní Absurdistán

Životopis-Lucie Vondráčková

27. dubna 2011 v 13:37 | Barčulajz

Lucie Vondráčková životopis
Lucka Vondráčková se narodila 8. března 1980 do muzikantsko intelektuální rodiny. Zatímco její matka Hana Sorrosová se živí jako překladatelka, otcem je hudebník Jiří Vonráčka. Právě z jeho pera vzešli první hity Lucie, která již od malinka byla hodně aktivní. V době kdy si většina dětí hraje a nemá žádné starosti se věnovala závodnímu tanci, baletu, gymnastice, stepu a hlavně zpěvu. K tomu si ještě přidejte jazykovou školu. Veškerou svoji píli mohla poprvé zúročit v malinké vedlejší roli v seriálu Území bílých králů. Poté přišla dvouletá pauza, kdy přišli jen neúspěšné konkurzy, ovšem rok 1992 pomalu, ale jistě klepal na dveře.
Právě v tomto roce se vše zlomilo a bylo jasné, že se Lucie Vondráčková vydá ve šlépějích svého otce a potažmo i tety. Nejprve přišli další menší role. Například by se mohla jmenovat hra národního divadla Saténový střevíček či v seriálovém pokračování Arabely. Ovšem tím nejdůležitějším zlomem byl připravovaný pořad pro děti České televize pojmenovaný Marmeláda. Lucka byla pro jeho moderování jako stvořená a křivka slávy prudce začala stoupat. Na vlně úspěchu se rok na to na trhu objevuje debutové album pojmenované po pořadu. Lucka se do podvědomí fanoušků zapisuje jako velice všestranná umělkyně. Zpívá, moderuje a hraje. Marmeláda jí konečně vynesla větší role i u filmu, kde zazářila v kouscích jako Vikingové z Bronských vršků, Jenny Marx či Hrad z písku. Za prvně jmenovaný získává ocenění za nejlepší herecký výkon Zlatý dudek.
V roce 1994 vychází druhé album Lucie Vondráčkové pojmenované Rok 2060. I na něm zazněly písničky napsané jejími rodiči. Krom desky se opět angažuje ve filmu, dokonce i Hollywoodské produkce. Také ji na podzim čeká nástup na pražskou konzervatoř hudebně dramatického umění. Následující rok vydává již třetí album Atlantida, kde se poprvé objevil singl Džíny, který se doslova stal ve své době fenoménem. V tomto roce točí svůj film i Nejasná zpráva o konci světa Juraj Jakubisko a vedlejší roli nabízí i Lucce. Bravurní herecký výkon ji o rok později zajistil hlavní roli Tu žijú levy. V 96-tém vydává své další album Malá mořská víla, které by se dalo spíše považovat za takovou bestovku. Ještě si připisuje prim s cd Lucka a její cesty, titulem, jenž se stal prvním vydaným cd u nás.
Rok 1997 otevírá Lucii Vondráčkové nové možnosti. Ve svých sedmnácti letech se dostává do divadla Rokoko, kde nezačíná s ničím menším, než s Shakespearovu Juvii.Krom úspěšného účinkování v divadle se stává uznávanou matadorkou dabingu. Také se objevuje v tolik oblíbených pohádkách kouzelný šíp a Šmankote, babičko, čaruj!. Její další roli v Rokoku je Ańa v Čechovově klasice Višňový sad. Poprvé naplno využívá svých úchvatných jazykových znalostí a vydává anglickou verzi svých největších hitů. Jak sama přiznává divadlo jí dost učarovalo a tak i její převážná aktivita se na něj zaměřuje. Mohli jsme jí vidět v klasice A. Millera Čarodějky ze Salemu, Černé komedii či v Shakespearově dramatu Richard III.. Ale ani na zpěv nezanevřela a vydala další své cd Manon. Na něm je již vidět značný posun dopředu. Od kousků zaměřených spíše pro mladší generace se začíná odprošťovat a nastupuje nová image.
V roce 2001 zůstává Lucie Vondráčková věrná svým divadelním rolím. Zahrála si v Rokoku ve hrách Na dotek či ztvárňuje Johanku z Arku ve hře Skřivánek. Své pěvecké kvality také propůjčuje divadlu Milénium, kde se angažuje v muzikálu Starci na chmelu. Samozřejmostí zůstává i televizní tvorba, kde točí filmovou pohádku Královský slib, televizní film Ta třetí, pohádku O víle Arnošte, komedii Kožené slunce a L. Simandlem film Sins of realm. Lucie Vondráčková se roku 2003 s vervou ujímá role Morgany ve velice úspěšném muzikálu Excalibur. Také se po tříleté pauze vrací s novým albem May day. O rok později hraje v Jakubiskově Post Coitu, ovšem do podvědomí se Lucie dostává spíše komedií Snowboarďáci.
Rok 2005 začíná dalším úspěšným muzikálem. Landovo Tajemství jí vynáší nejednu pochvalu kritiků, ovšem, co je důležitější její roli oceňují i samotní diváci. Úspěch pokračuje i na poli alb, kdy vydává kousek pojmenovaný Boomerang. Na něm se objevuje i singl Vítr, jenž se i díky vysoké popularitě Shreka stává hitem. Krom profesních úspěchů úspěšně zakončuje studia vysoké školy. Rok 2007 přináší její best ofku Pelmel, která se tak, jako všechny předchozí alba Lucky Vondráčkové velice dobře prodává. Také se objevuje v hudebním filmu Daniela Landy Kvaska. Její prozatím poslední album Fénix vyšlo 10. června 2008.

Svatba

27. dubna 2011 v 13:35 | Barčulajz

Lucie Vondráčková se zasnobila v Kanadě s Tomášem Plekancem

"Lucky přítele už známe. Myslím, že je to hodnej, milej kluk, dává góly... Určitě by se nám líbilo, kdyby to byl ten pravý," svěřil se Blesk.cz Lucky otec Jiří Vondráček. Lucie zatím Tomáše přivezla do Prahy, ale Vondráčkovi by se velmi rádi podívali do Kanady, kde teď jejich dcera s hokejistou žije.

"Byli jsme už v Americe, ale v Kanadě ještě ne. Ale podle toho, co nám Lucka vyprávěla, by jsme se tam s manželkou rádi podívali. Viděli jsme fotky a ta příroda nás opravdu nadchla," tvrdí Vondráček.
Zpěvačka, která v divácké anketě shodila z pomyslného trůnu Lucii Bílou, chodí s hokejistou od loňského podzimu. K překvapení všech odsunula svou kariéru na vedlejší koleje a vše podřídila lásce. Většinu času tráví v kanadském Montrealu, kde má její přítel hokejové angažmá. Vondráček během děkovné řeči naznačil, že nás Lucka v nejbližší době ještě hodně překvapí. Že by miminko nebo tajná svatba?
"Dítě určitě ne a tajná svatba? Snad ne. Na druhou stranu, kdybych o ní věděl, stejně bych nic neprozradil. Lucka teď v Kanadě domíchává písničku pro nový film Labyrint a myslím, že to bude velká věc," pochlubil se muzikant.

Nová LÁSKA

3. dubna 2011 v 20:02 | Barčulajz

Lucie Vondráčková sbalila hvězdu NHL Plekance

Lucie Vondráčková má novou velkou lásku.
ÚTERÝ 23. 11. - Zpěvačka Lucie Vondráčková (30) je opět šťastná! Novou láskou jejího života je známý český hokejista a hvězda NHL Tomáš Plekanec (28)! Lucka tak vyměnila brusle za hokejku! Dříve totiž randila s krasobruslařem Tomášem Vernerem (26). Lucka ale nezůstala dlouho u ledu, tedy vlastně ano!

Vondráčková: Po Vernerovi si našla milionáře z NHL

Lucie Vondráčková vyměnila krasobruslaře Tomáše Vernera za hvězdu NHL Tomáše Plekance
Tenkej led, lásce nezabráníš," zpívá Lucie Vondráčková (30) v jedné své písničce. A vypadá to, že k ledu ji opravdu přitahuje nějaká tajemná síla. Po krasobruslaři Tomáši Vernerovi (26) teď totiž randí s hvězdou nejslavnější hokejové soutěže světa Tomášem Plekancem (28). Co se týče příjmů jejích milenců, rozhodně si polepšila - oproti "drobným", které si vydělá krasobruslař Verner, jí teď slavný hokejista může zahrnovat luxusem.

Plekanec o Vondráčkové: Chodíme spolu!

Tomáš Plekanec vztah na dálku s Lucií Vondráčkovou zvládá
Pohledný chlap a brusle. Tahle kombinace má zvláštní kouzlo pro zpěvačku a herečku Lucii Vondráčkovou (30). Dva roky poté, co se rozešla s krasobruslařem Tomášem Vernerem, totiž randí s jednou z největších českých hvězd v hokejové NHL Tomášem Plekancem (28)! "Ano, je to pravda," potvrdil Blesku informaci lídr Montreal Canadiens.
Blesk.czVztah mezi stříbrným medailistou z mistrovství světa 2006 a pohlednou zpěvačkou trvá už od léta. Jenže protože Tomáš hraje v zámoří a Lucka momentálně vystupuje v muzikálu Ať žije rokenrol! na pódiu pražského Divadla Broadway, neměli ještě fotografové příliš možností je společně vyfotit.
Když však včera Blesk po telefonu uhodil na Plekance s jasným dotazem, ani chvíli nezapíral. "Není co tajit, chodíme spolu."
Tomáš se dal s Luckou dohromady poté, co se rozešel se svou dlouholetou přítelkyní Janou. Jak se seznámili s Vondráčkovou, která předtím kromě Vernera chodila třeba s Richardem Krajčem nebo Michalem Dlouhým, ale prozradit nechtěl.
Tomáš Plekanec (uprostřed) slaví gól svého spoluhráče Cammalleriho


Na terase hotelu balancovala Lucie na úplném okraji střechy.Lucie Vondráčková vyměnila krasobruslaře Tomáše Vernera za hvězdu NHL Tomáše PlekanceFoto: Koláž Blesk.cz

Přidej svůj komentář

Jméno Tomáš a výkon povolání na ledové ploše je totiž asi tak jediné, co tyhle dva spojuje. Možná ještě obdiv fanynek. V tom jediném bude mít mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner nad svým nástupcem navrch.

Pohledný chlap a brusle. Tahle kombinace má zvláštní kouzlo pro zpěvačku a herečku…

Šestadvacetiletý elegantní krasobruslař se svými blonďatými vlasy a klučičím kukučem láme srdce dívek a žen všech věkových kategorií, které ho na závodech zasypávají tunami plyšáků. I přesto se ale nevyhne neustálým spekulacím o tom, jestli není gay.
S Vondráčkovou chodil Verner před dvěma roky, po třech měsících se ale rozešli kvůli pracovnímu vytížení. "S Tomášem jsme si skvěle rozuměli a je to jeden z nejinspirativnějších a nejvtipnějších lidí, co znám," prohlásila tehdy zpěvačka.

1/27

I přes Vernerovy fankluby třeba v Japonsku je ale daleko větší hvězdou její současný Tomáš - Plekanec. Hraje totiž slavnou NHL, a to zatraceně dobře.
Mužný hokejista v Montrealu vládne první řadě a naprosto dominuje týmovým statistikám (s dvaceti body za 7 gólů a 13 asistencí má před druhým Cammallerim šestibodový náskok).Tomáš Plekanec
Foto: Pavel Mazáč
Osmadvacetiletý centr se také stále s coloradským Milanem Hejdukem tahá o post nejproduktivnějšího Čecha v soutěži.
Za to všechno Plekanec pobírá královský plat. Za šest let si přijde celkem na 30 milionů dolarů (540 milionů korun). Novou smlouvu podepsal v létě, a hned si v Montrealu pořídil luxusní dům. Z něj se, když za ním do Kanady dorazí jeho přítelkyně Lucie Vondráčková, stává hnízdečko lásky.
To bývalý přítel muzikálové hvězdy Tomáš Verner je v porovnání s hvězdným hokejistou jen chudý příbuzný. "Kdybych byl tak dobrý fotbalista, jako jsem krasobruslař - myslím tím letošní druhou příčku v Evropě - už bych byl dneska za vodou," posteskl si před časem.
Krasobruslaři si opravdu na moc peněz nepřijdou - třeba mistr světa Daisuke Takahashi dostal letos za titul všehovšudy 45 tisíc dolarů (810 tisíc korun). "Krasobruslení je vášeň, peníze se do něj spíš investují, než že by se vydělávaly," konstatuje Verner.